اطلاعات کاربران کیف پول لجر به سرقت رفته است.

چندی پیش کیف پول لجر رسما اعلام کرد که اطلاعات کاربران این شرکت طی حملات مختلف به سرقت رفته است. این خبر که در مرداد 1399 رسانه ای شده بود، اکنون ابعاد گسترده تری به خود گرفته است و برخی گزارش ها خبر از انتشار عمومی اطلاعات کاربران در فروم های یک سایت را می دهند.

در طی این هک گسترده، اطلاعاتی مانند ایمیل، آدرس پستی و شماره تماس کاربرانی که در خبرنامه لجر ثبت نام کرده بودند، به سرقت رفته بود و اکنون بعد از چند ماه کاربری با نام کاربری JimmMcShill در توییتر تصاویری را منشتر کرده است که نشان از پخش شدن این اطلاعات در فروم یک سایت را می دهد.

البته برخی این اتهام را به لجر وارد کرده اند که کیف پول لجر مورد یک حمله جدید قرار گرفته است اما مدیران سایت لجر این موضوع را رد کرده اند و اعلام کرده اند اطلاعات که در Raid Forum منتشر شده است مربوط به هک گذشته بوده است و اتفاق جدیدی رخ نداده است.

این موضوع که کیف پول لجر نتوانسته از اطلاعات عمومی کاربران محافظت کند، این تصور را در ذهن افراد ایجاد کرده است، سیستمی که نمی تواند از اطلاعات محافظت کند، چگونه خواهد توانست ایمنی سرمایه ذخیره شده کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)را تامین کند!