پی اس ووچرز یا پریمیوم ووچرز چیست؟

پی اس ووچرز یا پریمیوم ووچرز چیست؟

در ادامه این مقاله اختصاصی از گروه ایران اکس به معرفی و کاربرد کد پی اس ووچر و یا پریمیوم ووچر  یا فوچرز می‌پردازیم. همواره شاهد این موضوع هستیم که‌ کاربران زیادی و همچنین علاقه‌مندان تجارت ارز دیجیتال تصور می‌کنند که فوچرز یا کد پی اس ووچرر یا پریمیوم ووچر یک نوع ارز دیجیتال است. درصورتی‌که چنین چیزی صحت ندارد و فوچرز یا کد پی اس ووچر و درواقع پریمیوم ووچر یک ارز دیجیتال محسوب نمی‌شوند.

 کد پی اس ووچر و فوچرز؛ یک کد چند رقمی است و به‌عنوان ارز دیجیتال استفاده نمی‌شود. این کد پی اس  یا پریمیوم ووچر شامل اعداد و حروف است که به صورت قراردادی و یک توافق بین سایت های مشخصی تبادل می‌شود. درواقع همه سایت‌ها و فروشگاه‌ها از این کد پی اس ووچر و فوچرز پشتیبانی نمی کنند و شما به تهیه آن تنها در بعضی سایت‌های توافق شده می‌توانید به خریدوفروش و معامله آن بپردازید. شما با استفاده از فوچرز یا پریمیوم ووچر می‌توانید در سایت‌هایی که از کد پی اس پشتیبانی می‌کنند به خرید برخی محصولات بپردازید و بابت دریافت برخی خدمات، فوچرز پرداخت نمایید. حتی می‌توانید با داشتن یک نوع تجارت و خدمات خاص به جمع این سایت‌ها بپردازید و بابت ارائه خدمات خاص خود، کد پی اس ووچر و فوچرز دریافت نمایید. باید بدانید که کد پی اس ووچر یا پریمیوم ووچر به هیچ عنوان ارز دیجیتال محسوب نمی‌شوند؛ بنابراین گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیست و تنها می‌توانید بهای بعضی کالاها و خدمات را با آن بپردازید.

آیا کد پی اس و فوچرز و یا پریمیوم ووچر به کیف پول نیاز دارند؟

باید بدانید که خریدوفروش و معامله فوچرز نیز مانند ارزهای دیجیتال نیاز به کیف پول دارد. شما اگر در ازای خدماتی که ارائه می‌دهید فوچرز دریافت کنید یا با پول خود اقدام به خرید و دریافت فوچرز نمایید باید آن‌ها را در جایی ذخیره کنید تا زمانی که بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید. برای ذخیره پریمیوم فوچرز نیاز به یک محل امن و با قابلیت امنیتی بالا دارید که تنها خود شما به آن دسترسی داشته باشید و فرد دیگری به کد پی اس شما دسترسی پیدا نکند.

برای این امر و ذخیره پریمیوم ووچر خود می‌توانید از کیف پول مناسبی استفاده کنید و با ثبت‌نام در آن و دریافت رمز عبور و کد فعال‌سازی‌تان را دریافت نمایید. با دریافت فوچرز، آن را به کیف پول شخصی خود انتقال دهید. در صورت نیاز به استفاده از پریمیوم ووچر جهت خرید کالا و یا معاملات دیگر از طریق کیف پول خود فوچرز را به آدرس مورد نظر ارسال نمایید. بنابراین برای استفاده از فوچرز شما باید بدانید که کدام سایت‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند و چه خدماتی را می‌توانید در قبال آن دریافت نمایید.

 

تفاوت پریمیوم ووچر و ای ووچر چیست؟

همان‌طور که گفتیم پریمیوم ووچر یک کدی است که تنها توسط برخی سایت ها و جهت بهره برداری از بعضی خدمات استفاده می‌شود و به‌مثابه یک کوپن کار می‌کند. ووچر پرفکت مانی؛ یک چک‌بانکی الکترونیکی است که جهت تسهیل واریز و برداشت وجوه مشخص با استفاده از سیستم پرداخت Perfect Money ساخته‌شده است. E-Voucher؛ حاوی یک شماره دیجیتالی منحصربه‌فرد (16 رقمی)، یک کد فعال‌سازی (10 رقمی) و مقدار وجه و همچنین تاریخ معامله است. به‌طورکلی، ووچر پرفکت مانی یک کد حاوی تعدادی رقم می‌باشد که برابر با مقدار مشخصی پول است. این کد به‌هیچ‌وجه یک شماره پرداختی جهت پرداخت مبلغ نیست. این درواقع خود پرداختی است که می‌تواند در هر زمان که بخواهید انجام شود.


مواردی که درباره معامله فوچرز باید بدانید:

_ گزارش نرخ استفاده از پریمیوم ووچر

شاخص‌های کلیدی عملکرد مانند نرخ استفاده از کد پی اس و فوچرز را برای بررسی مالی و فروش پیگیری کنید.

_ قابلیت پرداخت‌های مرزی

 به‌راحتی کوپن‌های جهانی، مبادله ارز، برداشت آنلاین و واریز پیش‌پرداخت‌های حق بیمه می‌توانید با استفاده از کد پی اس پرداخت‌ها و همچنین برداشت‌های خود را انجام دهید.

_ گزارش تراکنش‌های انجام‌شده توسط فوچرز. شما به واسطه استفاده از کد پی اس می‌توانید جزئیات معاملات خاص انجام شده را در یک داشبورد مشاهده و کنترل کنید.

_ دروازه پیشرفته چند پرداختی

کد پی اس یا فوچرز توسط سایت‌ها و کیف پول‌های الکترونیکی مناسبی پشتیبانی می‌شوند که روند پرداخت و معاملات شما را تسهیل می‌کند.

_ آسان و سریع

کد پی اس ووچر یا فوچرز یک فرایند ساده را برای معاملات و پرداخت‌های شما فراهم می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید به‌سرعت و در کسری از ثانیه پرداخت‌های خود را انجام دهید.
 

چرا باید از فوچرز و پریمیوم ووچر استفاده کنیم؟

_ کمترین هزینه در بازار

 در مقایسه با همان نوع پرداخت‌ها، استفاده از پریمیوم ووچر هزینه‌های پرداختی شما را کاهش می‌دهد.

_ راه‌های متفاوت پرداختی

فوچرز شیوه‌های پرداختی متفاوتی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

_ قابلیت اعتماد

شما با اطلاع از سایت‌هایی که از پریمیوم ووچر پشتیبانی می‌کنند می‌توانید با خیال آسوده به معاملات خود بپردازید.