سارقان در کمین شما هستند


نوشته شده در تاریخ:۵ فروردین ۱۳۹۹ ۲۲:۱۹:۵۷

سارقان در کمین شما هستند...


در آخرین روزهای حیات رمز دوم ثابت که بدلیل امنیت بسیار ضعیف آن باعث شد تا حسابهای بانکی بسیاری مورد دستبرد سارقان قرار گیرد،فیشر ها در تلاشند تا از فرصت باقی مانده حداکثر سو استفاده را به عمل آورند.تلاش برای پولشویی و اصطلاحا(تمیز کردن)پول های سرقت شده از کارت های بانکی، باعث شده تا این افراد کلاهبردار به اجاره کردن حساب های بانکی و اطلاعات هویتی افراد روی آورده و با هویت آنان در سایت های مختلف ثبت نام و خرید نمایند.

البته با تدبیر به هنگام بانک مرکزی ج.ا.ایران و فعال سازی رمز دوم پویا یا رمز یکبار مصرف دست این سارقان برای همیشه از حساب های بانکی مردم کوتاه خواهد شد،با این حال تا اجباری شدن این طرح(تا پایان دی ماه1398)حتما به موارد زیر توجه نمایید.

1-از درگاههای بانکی مشکوک خرید نکرده و و در صورت اجبار،یکبار اطلاعات کارت خود را به صورت نادرست در آن  درگاه وارد نمایید.این عمل باعث میشود تا اگر درگاه جعلی باشد،شما متوجه آن شوید،ضمنا درگاههای امن مشخصاتی دارند که با جستجویی کوتاه در اینترنت میتوانید آنها را بیاموزید.

2-فیشر ها فقط پول شما را نمیخواهند،ممکن است این سارقان شما را هدف پولشویی و پیامد های قضایی و مالی آن قرار دهند.در واقع پول های سرقتی را به حساب شما واریز میکنند و بجای آن از شما ارز دریافت میکنند و این یعنی نوک پیکان جرمی که آنها مرتکب میشوند به سوی شما قرار میگیرد،پس به هیچ عنوان برای هیچ شخصی بجز خودتان ارز الکترونیکی خریداری نکنید.

به یاد داشته باشید در تجارت الکترونیک،مهمترین اصل موفقیت، آگاهی از محیط پیرامون،شناسایی تهدید های احتمالی و  پیشگیری از آنهاست.

 

خدمات ارزی نادراکسچنج

پیشرو در کسب رضایت مشتری

WebSite: NaderExchange.com

Tel1 : 09362496394              
Telegram: @nader_0334